Ennél jobb gnoccci receptet keresve sem találhatsz. Ráadásul ez a változat gluténmentes is, így mindenki számára élvezhető. De vajon mi teszi a gnocchit igazán különlegessé? Hogyan csempészheted be ezt az olasz krumplinudlit a mindennapjaidba?
A gnocchi egyszerűségében rejlik a varázsa. A titok a tökéletes burgonya, a technika és a finomra hangolt arányokban van. De tudtad, hogy a gnocchi tészta többféle ízesítéssel és színnel is készülhet? Próbáld ki édesburgonyával, spenóttal vagy akár céklával a szokatlanul színes és ízletes változatokat. ha lejjebb görgetsz, a gnocchi alaprecept mellett a spenótos gnocci tészta készítését is megtalálod.
Fagyasztható-e a házi gnocchi?
Igen! Az otthon készített gnocchi nemcsak frissen fogyasztható. Egyszerűen készítsd el előre (akár nagyobb mennyiségben is), fagyaszd le, és amikor szükséged van rá, csak dobd a forró vízbe. Pillanatok alatt kész a tökéletes ebéd vagy a vacsora.
A gnoccih készítése nem csak a főzésről szól, hanem az alkotás öröméről is. A konyhádban töltött idő izgalmas kalanddá válik, ahol te vagy a séf és minden lehetőség a kezedben van. Főzés közben kísérletezz bátran az ízekkel, és hozd létre a saját, egyedi gnocchi variációd.
És akkor jöjjön a házi gnocchi recept, amire már nagyon vártál!
Hozzávalók a gnocchi alaptésztához
Hozzávalók a gnocchi alaprecepthez:
500 g főtt, áttört sárga burgonya
70 g jelölten gluténmentes zabliszt
30 g jelölten gluténmentes tápiókakeményítő
1 tojássárgája
1 tk só
víz a főzéshez
+ só, keményítő a formázáshoz
Spenótos gnocchi hozzávalói:
500 g főtt, áttört sárga burgonya
100 g párolt spenót
115 g jelölten gluténmentes zabliszt
45 g jelölten gluténmentes tápiókakeményítő
1 tojássárgája
1 tk só
víz a főzéshez
+ só, keményítő a formázáshoz
A házi gnocchi recept elkészítése lépésről-lépésre
- Hámozd meg a burgonyát, vágd kockákra, és annyi vízben párold puhára, amennyi éppen ellepi. Figyelj arra, hogy a burgonya ne legyen túl puhára főzve, hogy a gnocchi állaga tökéletes legyen.
- Ha megfőtt a burgonya, szűrd le. Hagyd a szűrőben, és hagyd, hogy teljesen kihűljön (kigőzölje magát). Ügyelj rá, hogy ne legyen benne felesleges nedvesség, mert akkor több lisztet igényel majd a tészta, és a gnocchi keményebb lesz.
- A zablisztet keverd alaposan össze a tápióka keményítővel és a sóval. Ha tápiókát nem szereted vagy eheted, helyettesítheted burgonyakeményítővel, kukoricakeményítővel vagy akár búzakeményítővel is.
- Törd át finoman a kihűlt kigőzölt burgonyát. A legjobb, ha spéci burgonyanyomót vagy nagyobb lyukú szitát használsz hozzá. Ügyelj arra, hogy egynemű, homogén állagot kapj, de semmi esetre se pürésítsd le.
- A burgonyához add hozzá a lisztkeveréket, a tojássárgát és szükség esetén még sót. Ha zöld gnocchit készítesz, ekkor add hozzá a párolt, pürésített spenótot is.
- Figyeld a hozzávalókat, mert a spenótos gnoccihoz több lisztre (150 g) lesz szükség a magasabb nedvességtartalom miatt.
- Dolgozd össze a tésztát kézzel! Vagy ha nem szeretnéd, hogy a kezedre ragadjon ez a mennyei massza, használj robotgépet spirálos (dagasztó) fejjel, alacsony fokozaton.
- Dolgozd a tésztát addig, amíg ruganyos és egynemű nem lesz. Ez egy lágyabb tészta lesz, ne lepődj meg. Ne adj hozzá több lisztet!
- Bőven kilisztezett (keményítőzött) deszkán gyúrd át, majd nyújtsd ki körülbelül 2 cm vastagságúra.
- Először vágd kb. 2 cm széles csíkokra, majd azokat kockákra.
- Formázd meg a gnocchi darabokat kézzel, majd egyenként nyomd meg a tetejüket villával, hogy csíkos legyen.
- Forrásban lévő vízben főzd a gnocchikat addig, amíg a víz tetejére nem jönnek (legfeljebb 2 perc).
- Hideg víz alá téve állítsd le a főzési folyamatot.
- Add hozzá a kedvenc mártásodhoz!
Ezek a receptek is érdekelhetnek a gnocchi recept mellett:
Gluténmentes nudli édesburgonyás-krumplis
Babos tészta sok kolbásszal
Gluténmentes tojásos okedli lassú felszívódású
Csatlakozz Facebook csoportomhoz és inspirálódj mindennap!