Tudni szeretnéd, mitől lesz jó állagú a gluténmentes túrógombóc? Mit tegyél, hogy ne essen szét a főzővízben? Olvass tovább, elárulom a titkát!
Az a fránya glutén! Nem hiába olyan jó cucc, mindent összetart. Az első gluténmentes túrógombócom nekem is egy pépként végezte a forró víz tetején. Rém haragos voltam, mert éhesen újratervezni nem éppen egy leányálom. Na meg pazarolni sem szeretek.
Bevallom, kipróbáltam nem egy gluténmentes túrógombóc receptet, és sokszor csalódtam, illetve mindig tanultam is valamit.
Kipróbáltam úgy, hogy a túróba csak útifűmaghéjat tettem, hogy egy étkezésnél kivonjam a szénhidrátot. Nem mondom, sikerült az attrakció, de megenni alig bírtam. Egy takonyállagú valami lett, ráadásul fél óra múlva a gyomrom áriába kezdett az éhségtől.
Megtanultam azt is, hogy ha új receptet próbálok ki, akkor egyszerre csak egy gombócot teszek a főzővízbe. Ha látom, hogy gáz az egész, akkor nem egy egész adagot kell lehúznom a wc-n.
Na de!
Ilyenkor jó, ha az ember lányának van grammra pontos mérlege, és ismerete az alapanyagok keverése kapcsán. Ez a receptem mindig bevált eddig, de fontos, hogy lépésről-lépésre kövesd az instrukciókat. Még annak is van jelentősége, hogyan forralod a vizet hozzá!
Ha elkészíted, fotózd le és töltsd fel a facebook oldalamra!
Hozzávalók 9-10 db gombóchoz (2-3 adag):
250 g rögös túró
2 db M-es tojás
csipet só
édesítő: (1 ek) cukor, (2 ek) eritrit, (1 tk) paleo negyedannyi
1 citrom reszelt héja (kihagyható)
35 g jelölten gluténmentes kukoricadara
35 g jelölten gluténmentes zabliszt
5 g útifűmaghéj rost
+
30 g vaj
100 g jelölten gluténmentes zsemlemorzsa
édes tejföl
A gluténmentes túrógombóc elkészítése
A túrót tedd egy keverőtálba.
Sózd, add hozzá az édesítőt, és egy villával törd össze.
Üss rá két tojást, figyelj arra, hogy M-es legyen.
Majd add hozzá a darát, a zablisztet és az útifűmaghéjat is.
Keverd össze alaposan, és pihentesd 10-15 percet.
TIPP: Az útifűmaghéjnak kell egy kis idő, amíg elkezd kocsonyásodni.
Közben egy serpenyőben olvaszd fel a vajat és pirítsd meg rajta a zsemlemorzsát.
Egy lábosban forralj fel vizet nagyjából közepes hőfokon. Nálam a villanytűzhelyen a 6-os listából a 4-esen volt beállítva. Lényeg, hogy ne forrjon, ne lobogjon a víz, csak gyöngyözzön.
A masszát oszt 9-10 részre, és nedves kézzel formázz belőlük kis gombócokat. Puha lesz és képlékeny, de ne adj hozzá több szárazanyagot, mert akkor kemény lesz a gombóc.
A forró vízbe először csak a gombócok felét tedd. Hagyd, hogy szép lassan feljöjjenek a víz felszínére, majd főzd tovább. Legalább 7-9 perc kell egy adag gombóc főzéséhez.
Közben ne piszkáld, ne kevergesd. Hagyd, hogy a dara megpuhuljon, és minden hozzávaló összeálljon egy cuki kis gombóccá a főzés során.
Ha elkészültek, egy lyukas kanállal szedd át őket a morzsára és hempergesd meg benne.
Tálaláskor cukorral, mézzel vagy édesítővel kikevert tejföllel tálald.
Jó étvágyat!
Ha tetszett a recept, mentsd el, vagy oszd meg a facebookon az ismerőseiddel is!